7D
7D jest najmłodszym działem grupy – zajmuje się produkcją doświetli dachowych.
Celem firmy jest dostarczenie produktów przystępnych cenowo, sięgających po najbardziej zaawansowane technologicznie materiały – tak, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.
Główne zalety współpracy z 7D to: wysoka jakość, terminowość wykonania oraz gwarancja trwałości produkowanego asortymentu. Pasma świetlne 7D są uniwersalne – lekka i trwała konstrukcja przekładająca się na różnorodność wymiarową. Dobór rozwiązań bazuje na projekcie opracowanym przez uprawnionego konstruktora, a właściwości potwierdzone są przez jednostkę certyfikującą.
7D świadczy usługi z zakresu produkcji, montażu, modernizacji oraz remontów pasm świetlnych, które w zależności od indywidualnych potrzeb mogą być uzupełnione o szereg dodatkowych funkcji jak np. wietrzenie, czy oddymianie.Nadrzędną funkcją wyżej wymienionych produktów jest doświetlanie światłem naturalnym wnętrza budynków, co znacznie redukuje koszty związane z zużyciem energii elektrycznej i wpływa korzystnie na samopoczucie pracowników.
Nasi klienci
PRODUKTY 7D Sp. z o.o.
Wszystkie oferowane przez 7D Sp. z o.o. produkty wykonywane są pod indywidualne zamówienie klienta dostosowując się tym samym do już istniejących konstrukcji, spełniając wymagania indywidualnych projektów oraz nowatorskich rozwiązań.
Całość konstrukcji bazuje na profilach aluminiowych, które na życzenie klienta mogą być lakierowane proszkowo na dowolny kolor według palety RAL. Wypełnienie stanowią płyty poliwęglanowe komorowe, które dodatkowo mogą być uzbrojone w płytę poliestrową zbrojoną włóknem szklanym spełniając tym samym klasyfikację NRO Broof(t1).
W zależności od preferencji estetycznych i wymogów cieplnych użytkownika 7D Sp. z o.o. dysponuje różnymi grubościami płyt poliwęglanowych o różnej barwie, które w niektórych przypadkach są niezbędne do zapewnienia dostatecznego doświetlenia lub ograniczenia znacznego nagrzewania się w pomieszczeniach.
Nasi dostawcy
Pasma świetlne
Lekka konstrukcja aluminiowa, która w połączeniu z płytą poliwęglanową pozwala na doświetlenie w sposób naturalny każdy rodzaj pomieszczenia.
Podparcie dla pasma stanowi cokół dachowy z blachy stalowej ocynkowanej (lub RAL) produkowany pod indywidualne zamówienie w rożnych grubościach począwszy od blachy gr. 1,5 mm do 3 mm (grubość zależna jest od podkonstrukcji oraz sposobu podparcia).
Pasma świetlne dzielimy na dwa główne podtypy:
Łukowe – charakteryzują się różnymi promieniami gięcia w zależności od grubości zastosowanego poliwęglanu:
- kalenicowe,
- gąsienicowe – łamane w kalenicy,
- połaciowe.
Punktowe – montowane najczęściej w obiektach, w których niezbędne jest zapewnienie miejscowego doświetlenia.
Remonty i modernizacja pasm świetlnych
Obejmuje zarówno dozbrojenie istniejących pasm świetlnych w niezbędne akcesoria tj. przewietrzanie lub oddymianie, wymianę poszczególnych elementów pasm lub całkowitą wymianę spełniając kryteria wytycznych zawartych w projekcie.
- płyty poliwęglanowe,
- zabudowę płyt poliestrowych, gdzie niezbędne okazuje się spełnienie wymagań NRO/Broof(t1),
- wymianę uszczelek i łączników.
Akcesoria
Dodatkowe urządzenia w które można uposażyć pasma świetlne
Kwatery przewietrzające – grawitacyjna wentylacja
Opcjonalnie:
- system sterowania przewietrzaniem (centrala przewietrzania, czujnik pogodowy),
- instalacja elektryczna.
Klapy oddymiające – grawitacyjne oddymianie
- punktowe – sterowanie pneumatyczne / elektryczne 24V,
- w paśmie świetlnym – sterowanie pneumatyczne / elektryczne 24V,
- nad klatką schodową,
opcjonalnie – instalacja sterująca (ręczne ostrzegacze pożarowe, optyczne czujniki dymu, centrale oddymiania, instalacja elektryczna).
Naświetla ścienne
Wykonujemy zarówno ze szprosami jak i w systemie pióro – wpust. Oba systemy doskonale sprawdzają się we wszelkiego rodzaju obiektach, gdzie wymagana jest duża powierzchnia doświetlenia – niewielkim kosztem w porównaniu do systemów szklenia tradycyjnego. Zastosowane płyty charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną, gdzie współczynnik sięga nawet 0,82 W/m2K dla poliwęglanu grubości 40 mm. Przy naświetlach ściennych istotny jest fakt konieczności stosowania dodatkowej przekładki, aby uzyskać klasyfikację NRO, gdyż płyty poliwęglanowe montowane w pozycji pionowej zostały sklasyfikowane w zakresie rozprzestrzeniania ognia przez ściany przy działaniu ognia od strony elewacji jako nierozprzestrzeniające ognia (NRO) – co ma swoje potwierdzenie przez aprobatę techniczną ITB.
Realizacje indywidualne
Dodatkowo w naszej ofercie możecie Państwo znaleźć nietypowe realizacje z płyt poliwęglanowych, które projektowane są pod indywidualne życzenie klienta.
Zaliczamy do nich następujące obiekty:
- zadaszenia
- wiaty
- doki załadunkowe
- pokrycia trybun stadionów itp.
Jesteśmy zespołem posiadającym obszerną wiedzę i doświadczenie, który ciągle rozwija się w swojej branży i nie boi się nowych wyzwań.
Jeżeli pojawią się u Państwa jakieś nietypowe realizacje wymagające poświęcenia czasu, jesteśmy gotowi podjąć się najbardziej wymagających wyzwań.